Hakkımızda

1979–1982 yıllarında STFA şirketinde TEMEL ARAŞTIRMA A.Ş bölümünde BORUSAN Fındıklı-İSTANBUL, ADEL Fındıklı-İSTANBUL, ZİRRAT BANKASI 2.Kısım Aksaray-İSTANBUL inşaatlarının ankrajlı istinat duvar inşaatları, NAKİPOĞULLARI Avcılar-İSTANBUL ve DEMİRCİLER SİTESİ Merter-İSTANBUL zemin çalışmalarında şantiye mühendisi olarak görev yaptım.

1983–2006 yılına kadar Hüseyin Fikret TUNCER olarak TUNCER MÜHENDİSLİK firmamızla mühendislik hizmetlerimizi sürdürdük. 2006 yılından itibaren ise kurumsallaşarak TUNCER MÜHENDİSLİK MİMARLIK VE İNŞAAT LTD.ŞTİ olarak hizmetlerimize devam etmekteyiz.

Mühendislik alanında güncel bilgileri ve birikimlerimizi, iletişim ve diğer araçlar ile başta İMO olmak üzere çeşitli kurumların meslek içi eğitim, seminer, kurs, panellere katılarak kendimizi güncel bilgilerle geliştirmekteyiz.

Çalışmalarımızda mühendislik etik anlayışını ana düstur kabul ederek hiç taviz vermeden işlerimizi kendi işimiz olarak kabul ederek işverenlerin zaman değerini bilerek tam zamanında, güvenli ve ekonomik olarak tamamlayarak hizmetlerimize devam etmekteyiz. Bütün olanakları en etkin şekilde kullanarak bir sonraki işimizi daha iyi yapmak amacıyla hareket etmekteyiz..

Mevcut kullandığımız yazılımlar:

SAP2000
STA4-CAD
ÇELİKPRO IV
RWCAD
FEDRA
WOODEXPESS
StatiCAD-YIĞMA
ALLPILE7
ETABS
istCAD